کربوکسی تراپی در رشد و جلوگیری از ریزش مو

کربوکسی تراپی در رشد و جلوگیری از ریزش مو

موهای سالم ، براق و ضخیم ویژگی مهمی در ظاهر هر فرد است. عوامل مختلفی مانند رژیم غذایی نامناسب، فرآیندهای مربوط به پیری بدن یا تأثیر نامطلوب شرایط آب و هوایی، موها را با گذشت زمان ضعیف کرده و شروع به ریزش می کنند. کربوکسی تراپی یک راه حل ایده آل است که در مشکل فوق موثر خواهد بود. این یک درمان جامع است، شامل معرفی دقیق دی اکسید کربن در زیر پوست، که یک گاز تمیز و طبی است، که موثر بودن و بالاترین ایمنی این درمان را تضمین می کند. کربوکسی تراپی می تواند ظاهر تقریباً کل بدن را بهبود بخشد. می تواند سلولیت، علائم کشش، نمایان شدن چین و چروک ها، سیاهی دور چشم و پف زیر چشم را کاهش داده و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشد. تزریق CO2 می تواند خونرسانی به یک ناحیه معین را افزایش داده و باعث ایجاد میکروسیرکولاسیون شود که منجر به تغذیه بهتر پوست، تحریک و تشکیل کلاژن می شود.

اصول کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یکی از موثرترین و محبوب ترین درمان ها برای ریزش بیش از حد مو است. این درمان برای دهه ها شناخته شده است و همیشه به عنوان یک روش بسیار موثر در نظر گرفته شده است. این شامل تزریق دی اکسید کربن طبی به عمق پوست سر با استفاده از یک سوزن نازک است. وارد کردن دی اکسید کربن در زیر پوست سر باعث تحریک تشکیل عروق خونی جدید ، تحریک شدید متابولیسم، بهبود میکروسیرکولیشن و گردش خون و همچنین قابلیت ارتجاعی پوست می شود. به لطف این اثرات، فولیکول ها و پیازهای مو به شدت تغذیه می شوند و فولیکول های مو خالی برای تولید موهای جدید تحریک می شوند. ناحیه‌ای که مقدار زیادی دی اکسید کربن دریافت کرده است، مورد هجوم گلبول‌های قرمز قرار می‌گیرد. در چنین شرایطی، بدن اکسیژن موردنیاز را تامین می‌کند و دی اکسید کربن اضافی را دفع می‌کند. هجوم گلبول‌های قرمز اکسیژن‌دار موجب بازسازی فولیکول‌های مو می‌شود. این امر باعث جلوگیری از ریزش بیش از حد مو و رشد موهای جدید می شود.

روش کربوکسی تراپی پوست سر یک روش کم تهاجمی، طبیعی و 100٪ ایمن است. این درمان با استفاده از دستگاه های پزشکی تخصصی توسط متخصص پوست انجام می شود. تکنولوژی گرمایش دی اکسید کربن درمان، بدون درد را تضمین می کند و نیازی به آماده سازی برای آنها نیست. مدت کوتاهی پس از اتمام، بیمار می تواند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد. اثربخشی بالای درمان نیز شایسته توجه ویژه است.

موارد مصرف

کربوکسی تراپی را می توان در درمان انواع مختلف آلوپسی – از جمله آلوپسی آندروژنتیک – انجام داد. می توان از آن در بسیاری از درمان های مو با منشاء مختلف (استرس، داروها، اختلالات هورمونی) و به عنوان درمانی که رشد مو را تسریع می کند، استفاده کرد. درمان کربوکسی تراپی می تواند به عنوان یک درمان مستقل یا همراه با سایر درمانها مورد استفاده قرار گیرد. ترکیب کربوکسی تراپی با مزوتراپی سوزنی یا پلاسمای بدون پلاکت(PRP)، ریزش مو را کند کرده و رشد آن را تحریک می کند. بنابراین، کربوکسی تراپی یک راه حل عالی برای افرادی است که می خواهند تراکم طبیعی موها را بازیابی کنند، آنها را تغذیه کرده و از ریزش مجدد آنها جلوگیری کنند. این درمان ایمنی کامل و نتایج قابل مشاهده را تضمین می کند و راه حلی برای مشکلات ریزش بیش از حد مو است.

کاربردهای کربوکسی تراپی

 1. کاهش اسکار پوستی و ترمیم پوست
 2. درمان استرچ مارک یا ترک‌های پوستی
 3. کاهش میزان سلولیت و چربی در نواحی مختلف
 4. درمان بیما‌ری‌های عروق حاصل از دیابت
 5. درمان لک و مشکلات پوستی
 6. درمان چین و چروک‌های پوستی
 7. درمان ریزش مو و مشکلات مختلف موجب ریزش مو
 8. درمان اختلالات نعوظ حاصل از اختلالات عروقی
 9. درمان تیرگی زیر چشم

بهترین افراد کاندید کربوکسی تراپی مو

قطعا هر روشی، افراد کاندید خاص خود را دارد. معمولا روش‌های مختلف برای افراد با ویژگی‌های مختلف مناسب است. در این‌جا بهترین افراد کاندید کربوکسی تراپی مو را معرفی می‌کنیم:

 1. افرادی که دچار ریزش مو موقت شده‌اند، به‌راحتی می‌توانند برای کربوکسی تراپی مو اقدام کنند.
 2. اگر خط رویش مو شما در حال عقب نشینی است، کاندید خوبی برای استفاده از روش کربوکسی تراپی برای موی سر هستید.
 3. افرادی که دچار ریزش مو پراکنده هستند نیز، کاندید خوبی برای استفاده از کربوکسی تراپی مو محسوب می‌شوند.
 4. اگر بعد از بارداری و رویدادهای خاص دچار ریزش مو شده‌اید، کربوکسی تراپی راه درمان خوبی برای‌تان خواهد بود.
 5. افرادی که اقدام به کاشت مو کرده اند جهت حفظ موهای کاشته شده و بهبود محل کاشت می توانند اقدام کنند.

چه افرادی کاندید مناسبی برای کربوکسی تراپی مو نیستند؟

اگرچه در کربوکسی تراپی عوارض جانبی خاصی مشاهده نشده و افراد سالم ممانعتی برای انجام آن ندارند اما استفاده از روش‌های درمانی مختلف معمولا توسط بعضی افراد توصیه نمی‌شود. هر چند، توجه کنید که قبل از انجام کربوکسی تراپی مو، حتما در خصوص سوابق پزشکی‌تان با پزشک متخصص مشورت کنید.

 • افرادی که دچار نارسایی کلیه هستند و در پروسه دیالیز کلیه قرار دارند، اصلا مناسب استفاده از کربوکسی تراپی مو نیستند.
 • خانم‌های باردار کاندید مناسبی برای انجام کربوکسی تراپی نیستند.
 • افرادی که تحت درمان سرطان هستند نیز، مناسب استفاده از این روش نخواهند بود.
 • افراد دارای کم‌ خونی، کاندید خوبی برای استفاده از کربوکسی تراپی نیستند.
 • بیماران مبتلا به صرع نیز، کاندیدای مناسبی برای درمان با کربوکسی نیستند.
 • افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی نیز کاندید خوبی برای انجام کربوکسی تراپی نیستند.
 • اگر دچار گلوکوم یا آب سیاه چشم هستید، از  انجام کربوکسی تراپی پرهیز کنید.
 • افراد دچار مشکلات مغزی، نباید برای انجام این عمل کاندید شوند.
 • بیماران قلبی و عروقی نیز، کاندید انجام کربوکسی تراپی مو نخواهند بود.
 • افراد دارای بیماری‌های تنفسی و آسم، اصلا کاندید مناسبی برای این عمل نیستند.
 • همچنین درمان در مورد عفونت های ویروسی مانند تبخال، زونا و وضعیت عمومی ضعیف نباید انجام شود.

دوره درمان کربوکسی تراپی برای موی سر چه مدت است؟

قطعا اطلاع از دوره درمان کربوکسی تراپی مو به شما کمک می‌کند تا برای انجام آن برنامه‌ریزی کنید. درمان بازگردانی موهای ازدست رفته معمولا با استفاده از روش کربوکسی تراپی برای موی سر و نتایج آن، بستگی به بدن افراد و نحوه پاسخگویی آن به درمان دارد معمولا به صلاح‌دید پزشک متخصص، درمان‌های جانبی در کنار کربوکسی تراپی توصیه می‌شود. بهترین حالت اثرگذاری کربوکسی تراپی مو را می‌توان بعد از ۶ ماه مشاهده کرد.

عوارض جانبی درمان ریزش مو با کربوکسی چیست؟

عوارض جانبی یکی از پارامترهای مهم در تصمیم گیری برای انجام یا عدم انجام خدمات زیبایی است. در کربوکسی درمانی مو، درمان به‌صورت غیرتهاجمی انجام می‌شود و این درمان هیچ درد و مشکلی ندارد. دی اکسید کربن در بدن به‌طور طبیعی وجود دارد، پس بدیهی است که کربوکسی تراپی مو هیچ عوارض جانبی در بدن ایجاد نمی‌کند و شما به‌راحتی و بدون هیچ نگرانی می‌توانید از این روش استفاده کنید.

مزایای استفاده از کربوکسی تراپی مو چیست؟

معمولا برای تصمیم‌گیری جهت انجام عمل‌های زیبایی، نیاز داریم تا از مزایای انجام آن مطلع شوید. با دانستن مزایای هر عمل جراحی، انگیزه شما برای پیگیری تا انجام کامل عمل بیشتر می‌شود. اگر بخواهید از مزایای کربوکسی تراپی مو بدانید، بهتر است موارد زیر را مطالعه کنید:

 • غیرتهاجمی بودن کربوکسی درمانی مو یکی از مزایای فوق‌العاده آن است.
 • کربوکسی تراپی بدون هیچ آسیبی به پوست و موی سر انجام می‌شود.
 • نداشتن درد و خونریزی یکی دیگر از مزایای این عمل زیبایی است.
 • کربوکسی تراپی بدون بی‌هوشی انجام می‌شود.
 • درصد موفقیت بالا یکی از انگیزه‌های قوی مراجعه کنندگان برای انجام کربوکسی تراپی مو است.
 • تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا FDA
 • مزایای جانبی مانند بهبود اعتماد به نفس و اثرات مثبت در روابط اجتماعی نیز برای انگیزه سازی انجام این عمل اثرگذار است.
 •  دوام و اثربخشی – درمان کربوکسی تراپی بدن را تحریک می کند تا کلاژن و الاستین تولید کند که مسئول استحکام پوست هستند و همچنین بر رشد موها نیز تأثیر می گذارد.
 •  امکان ترکیب درمانها – کربوکسی تراپی را می توان با سایر درمانها ترکیب کرد ، اثرات را افزایش داد و وضعیت پوست سر را بهبود بخشید، از ریزش مو جلوگیری کرده و وضعیت موها را بهبود بخشید و رشد موهای جدید را تحریک کرد.

چند جلسه کربوکسی تراپی برای درمان ریزش مو کافی است؟

معمولا تشخیص نحوه استفاده از روش کربوکسی تراپی برای موی سر، بسیار تخصصی است. در گام اول، پزشک متخصص توانایی تعیین تعداد جلسات موردنیاز برای انجام کربوکسی تراپی مو در هر فرد را دارد. پزشک معمولا بعد از اولین جلسه استفاده از روش کربوکسی تراپی برای موی سر، توانایی تخمین تعداد جلسات موردنیاز هر فرد را دارد.

آیا کربوکسی تراپی مو تاییدیه FDA دارد؟

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که می‌توان با استفاده از آن نسبت به استفاده یا عدم استفاده از روش درمانی خاصی تصمیم‌گیری کرد،‌ تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا است. معمولا روش‌هایی که FDA آن‌ها را مورد تایید قرار داده است، می‌توان بدون هیچ نگرانی استفاده کرد. طبق بررسی‌های FDA، هیچ عوارضی نیز برای درمان ریزش مو با کربوکسی اعلام نشده است.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی

 • از حضور در محل‌های آلوده بپرهیزید.
 • استفاده از استخر و سونا تا پایان دوره درمان ممنوع است.
 • استفاده مداوم از پماد، قطره و فوم‌های موضعی که توسط پزشک تجویز می‌گردد.
 • عدم انجام ورزش‌های سنگین و تعرق زیاد
 • شست و شوی موها و کف سر با شامپوی تجویزی توسط پزشک
 • یک ماه از مجاورت در مقابل نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید.
 • عدم استفاده از درمان‌های موازی بدون مشورت پزشک متخصص

آیا تاثیر روش کربوکسی تراپی برای موی سر بلافاصله قابل مشاهده است؟

برخلاف بسیاری از خدمات زیبایی که می‌توانید بلافاصله در همان مطب پزشک متخصص اثرات استفاده از آن را مشاهده کنید، در کربوکسی تراپی چنین نیست. معمولا برای مشاهده اولین اثرات کربوکسی تراپی باید یک الی سه ماه صبر کنید. این مدت زمان در برخی افراد کاندید کربوکسی تراپی، به شش ماه الی یک سال نیز می‌رسد. پس اگر کاندید استفاده از این خدمات برای بهبود رشد موهای ازدست رفته‌تان هستید، حتما صبور باشید!

مدت زمان هر جلسه درمان کربوکسی تراپی مو

معمولا مدت زمان هر جلسه درمانی کربوکسی تراپی مو، حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه است. هرچند این مدت زمان بستگی به میزان بزرگی محل درمان دارد. مدت زمان درمان هر جلسه کربوکسی تراپی مو، بستگی به میزان تخصص و تسلط پزشک نیز دارد. هرچه پزشک در این زمینه باتجربه‌تر باشد، با سرعت بیشتری این پروسه درمانی را انجام می‌دهد.

پیام بگذارید

سبد خرید

No products in the cart.

X